دکتر سید احسان خاندوزی در مصاحبه اختصاصی با روابط عمومی ستاد همکاری حوزه علمیه و وزارت امور اقتصادی و دارایی از لزوم اصلاحات ساختاری در مجموعه وزارت اقتصاد خبر داد.

وی بیان داشت: دستگاه های اجرایی دولت عموماً  درگیر مشکلات روزمره اقتصاد ایران هستند و کمتر مجالی برای این هست که  مسیرهای میان مدت و ایرادات ساختاری کلان مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

وزیر  اقتصاد گفت: برنامه هفتم توسعه بهانه خوبی بود برای اینکه یک بار دولت و  سازمان برنامه و بودجه در خصوص مسائل ساختاری اقتصاد ایران صحبت کنند و ما  در وزارت اقتصاد با توجه به اینکه گام‌هایی را در این زمینه برداشته بودیم  از این تجربیات استفاده کردیم تا بتوانیم چشم انداز اصلاح ساختار و عیوب  ساختاری را برای تحقق گام دوم انقلاب در برنامه اصلاح قرار دهیم.

دکتر  خاندوزی در مورد اولین همایش اقتصاد ایران اظهار داشت: در این مورد تعداد  زیادی پیش نشست از دانشکده‌های مختلف، اساتیدی از جریان‌های فکری متنوع را  دعوت کردیم، پیش نشست‌ها برگزار شد و حدود 90 مقاله به این همایش راه یافت  که حدود 30 مقاله برای ارائه در این نشست انتخاب شد.

وی خاطرنشان  کرد: با توجه به حضور رئیس جمهور محترم، مجموعه وزارت اقتصاد، برنامه و  بودجه، وزیر صمت، رئیس کل بانک مرکزی و به طور کلی ستاد اقتصادی دولت، در  یک تعامل و تضارب آرا با دانشکده‌ها و صاحب نظران و پژوهشگران، جمع شدیم تا  بتوانیم ان‌شاالله این ریل‌گذاری میان مدت را نه با نگاه گذشته و اقتصاد  نفتی بلکه با چشم اندازی جدید و نظام‌مند انجام دهیم و به برای رشد پایدار و  مقاوم کردن اقتصاد ایران به یک نقشه جامع برسیم.