حوزه/رئیس ستاد  همکاری‌ حوزه‌های علمیه و وزارت اقتصاد به تشکیل مدرسه تابستانه اقتصاد  اسلامی در قم اشاره کرد و گفت: این دوره ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی و  فارغ‌التحصیلان ارشد و دکتری رشته‌های علوم اجتماعی و طلاب سطوح عالی  حوزه‌های علمیه است.                                                       

به گزارش خبرگزاری حوزه،  حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید فراهانی فرد ظهر امروز در جمع خبرنگاران با  اشاره به راه‌اندازی ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و وزارت اقتصاد اظهار  داشت: در دولت جدید تفاهم‌نامه بین حوزه علمیه و وزارت اقتصاد منعقد وستاد  همکاری حوزه علمیه و وزارت اقتصاد تشکیل شد.

 وی ادامه داد: این ستاد فعالیت  خودش را در ماه‌های اخیر شروع کرده و کارگروه‌هایی در زمینه‌های مختلف  مانند بورس، بیمه، گمرک و... و. تشکیل شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فراهانی فرد  ابراز داشت: اصل شکل‌گیری ستاد همکاری بر اساس یک مطالبه‌ای که از اقتصاد  اسلامی وجود داشت، شکل گرفت و در آینده نیز سیاست‌گذاری، حل مسئله و  پرداختن به چالش‌هایی که در حوزه اقتصاد وجود دارد از برنامه‌های این ستاد  است.

وی تأکید کرد: از ابتدای انقلاب تلاش‌هایی صورت‌گرفته بود در زمینه اقتصاد اسلامی صورت‌گرفته شده بود که در نهایت امسال نهایی شد.

رئیس ستاد همکاری‌ حوزه‌های علمیه و  وزارت اقتصاد به تشکیل مدرسه تابستانه اقتصاد اسلامی در قم اشاره کرد و  گفت: این دوره ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی و فارغ‌التحصیلان ارشد و  دکتری رشته‌های علوم اجتماعی و طلاب سطوح عالی حوزه‌های علمیه است که  شرکت‌کنندگان بعد از قبولی در آزمون ورودی در این دوره حاضر خواهند شد.

وی با بیان این که تا سوم مرداد  علاقه‌مندان می‌توانند در این دوره شرکت کنند، بیان داشت: این دوره در بخش  حضوری ویژه برادران و مجازی ویژه برادران و خواهران برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فراهانی فرد تأکید کرد: هدف این دوره تربیت افرادی است که بتوانند در حل مسئله بتوانند یاری‌رسان باشند.