حضور فعال ستاد همکاری حوزه علمیه و وزارت امور اقتصادی و دارایی در رویداد تانا

رئیس شورای سیاستگذاری رویداد توسعه و ارتقای زیست‌بوم نوآوری استان  قم(تانا) در مراسم اختتامیه این رویداد که در سالن اجتماعات شهید فخری زاده  پارک علم و فناوری استان قم برگزار شد، با بیان اینکه بیش از ۳۰ دستگاه و  نهاد اجرایی طرح تقاضای خود را مطرح کردند گفت: براین اساس بعد از شناسایی و  ثبت ۲۰۳ نیاز فناورانه و پذیرش و داوری ۷۳ ایده و طرح به منظور رفع  نیازهای ثبت شده، در نهایت ۳۱ تفاهم نامه اجرای طرح فناورانه به مرحله امضا  رسیده است.

"طرح‌های ستاد همکاری حوزه علمیه و وزارت امور اقتصادی و دارایی در جمع برترین‌ها"
۳طرح فناورانه ستاد همکاری حوزه علمیه و وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز جزء طرح‌هایی بود که به مرحله امضا رسید و از لحاظ تعداد بسیار قابل توجه است. همچنین طرح دکتر سعیدی معاونت فرهنگی دانشگاه قم و از اعضای شورای دبیرخانه ستاد، به عنوان یکی از طرح‌های منتخب رویداد انتخاب گردید.

" استان قم اولین برگزارکننده تانا در حوزه علوم انسانی"
در  این رویداد دکتر خیرالله رهسپارفرد با بیان اینکه استان قم به عنوان اولین  برگزارکننده تانا در حوزه علوم انسانی و اسلامی عمل کرده است گفت: پارک  علم و فناوری استان مساله محوری را مبنای راهبرد عملیاتی خود قرار داده  است.

"رویداد تانا برکات تحول‌آفرین خواهد داشت"
دکتر مجیدی،دبیرکل مجمع بین المجالس آسیایی نیز با اشاره به ظرفیت های کم نظیر قم گفت: با توجه به این ظرفیت ها، برگزاری رویداد تانا در حوزه علوم انسانی برکات و خروجی های تحول آفرینی خواهد داشت.
"لزوم حرکت کسب و کارها به سمت سبک زندگی اسلامی"
در ادامه ابوالقاسم مقیمی معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استاندار قم ضمن بیان خلاء های مهم در تولید محصولات صنایع فرهنگی، گفت: آنچه امروز ضروری به نظر می رسد این است که باید در حوزه کسب و کاربه سمت ارتقای سبک زندگی اسلامی برویم.

"هر نوع فناوری باید یک پیوست فرهنگی داشته باشد"
در بخش دیگری از رویداد، حجت الاسلام و المسلمین فاضل مدیر حوزه‌های علمیه خواهران نیز با بیان اینکه اگر علم سلطان باشد منجر به اقتدار ملی می شود گفت: حکمرانی اسلامی زمانی شکل می گیرد که علم و تعهد در کنار یکدیگر باشند.
ایشان بر لزوم تهیه پیوست فرهنگی برای هرنوع فناوری با همکاری و مشارکت حوزه های علمیه تاکید نمودند.
"کارگروهی برای تبدیل نیازها و ایده‌ها به محصول"
در ادامه رویداد، دکتر صفدری مشاور معاونت فناوری و نوآوری وزارت عتف با بیان اینکه گره گشایی در حوزه فناوری و نوآوری برعهده مولفه های علوم انسانی است گفت: ارزش رویداد تانا به این است که بازیگران را با نقش آفرینی های مختلف دور هم جمع می کند تا نیازها و ایده ها منجر به محصولات ارزشمند و هدفدار شوند.


در پایان از طرح‌های برگزیده  تقدیر به عمل آمد که طرح ستاد همکاری حوزه علمیه و وزارت امور اقتصادی و دارایی یکی از این طرح‌ها بود.
گفتنی است: رویداد تانا ابتکار ملی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که هدف از آن توسعه و ارتقاء زیست‌بوم نوآوری استان‌ها با محوریت شناسایی و رفع نیازهای فناورانه از طریق فعالسازی ظرفیت زیست‌بوم فناوری و نوآوری هر استان است.